Peelingi chemiczne
Peelingi to złuszczanie zewnętrznej zrogowaciałej warstwy naskórka. Najbezpieczniejszym miejscem do złuszczania jest skóra twarzy ze względu na dużą zdolność do gojenia. Wykonuje się je także o w obrębie szyi, dekoltu, na plecach i kończynach. W zależności od głębokości niszczenia tkanek peelingi dzielimy na: powierzchowne, średniogłębokie, głębokie. W zależności od zastosowanej metody dzielimy je na: fizyczne (laser, CO2, Er-Yag), chemiczne (stosowanie związków chemicznych o właściwościach złuszczających: kwasy owocowe, kwas migdałowy, trójcholorooctowy, kwas salicylowy, rezorcyna), mechaniczne (mikrodermabrazja – dokonuje się przy pomocy korundu lub końcówek diamentowych).
Wskazaniami do zabiegu są:
• objawy posłonecznego starzenia skóry (rogowacenie słoneczne, starcze, elastoza posłoneczna, piegi, przebarwienia słoneczne, drobne zmarszczki)
• zaburzenia barwnikowe (melanoderma, przebarwienia pozapalne)
• zmarszczki posłoneczne, mimiczne
• sucha skóra
• inne (powierzchowne blizny zanikowe, rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, łojotok, trądzik pospolity)
Przeciwwskazania:
• typ skóry (IV do VI)
• duża ekspozycja na słońce poprzedzająca zabieg
• do 6 m-cy po leczeniu retinoidami
• chemioterapia
• terapia antykoagulacyjna
• nałogowi palacze
Peeling glikolowy
To peeling powierzchowny. Do zabiegu wykorzystuje się kwas glikolowy, który występuje w trzcinie cukrowej. Skóra po zabiegu złuszcza się w sposób mało widoczny. Peeling wykonuje się w odstępach 2 tygodniowych w serii od 4 do 8 zabiegów . Przy dłuższym ich stosowaniu w skórze właściwej aktywowane są fibroblasty, zwiększa się produkcja elastyny i kolagenu co powoduje pogrubienie skóry właściwej i poprawę jej zewnętrznego wyglądu.
Peeling migdałowy
Kwas migdałowy występuje w znacznych ilościach w gorzkich migdałach, morelach i wiśniach. Jego antybakteryjne, lipofilne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane jest w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak trądzik, łojotok, fotoaging czy nieregularne przebarwienia posłoneczne i pozapalne. Peeling kwasem migdałowym daje efekt poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu. Zabiegi mogą być powtarzane co 14-21 dni w seriach od 5 do 10. W czasie zabiegu pieczenie jest niewielkie i nie powoduje podrażnień, a złuszczanie jest drobnopłatkowe, dyskretne, nie wyłącza z codziennej aktywności. Może być wykonywany przez cały rok.
Enerpeel®EL
Zabieg Enerpeel ®EL jest zabiegiem poprawiającym wygląd i kondycję skóry również w okolicach oczu i ust. Stosowany jest do likwidowania drobnych zmarszczek oraz bruzd pojawiających się w wyniku starzenia się skóry. Procedura zabiegu przewiduje 4 sesje zabiegowe, które mogą być powtarzane 2 razy w roku. Odstępy czasu pomiędzy zabiegami wynoszą 14 dni.
Kwas TCA (trójchlorooctowy)
Jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia (20%, 35 %, 50 %) wywołuje martwice naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Zaraz po zabiegu skóra jest zbielała, a po kilku godzinach pojawia się suchy brunatny naskórek. W 3-4 dniu po zabiegu rozpoczyna się złuszczanie, które kończy się po 7-14 dniach. Przez ten czas skórę należy smarować kilka razy dziennie kremem natłuszczającym. W wyniku tego zabiegu powstają nowe włókna kolagenowe , które zastępują zniszczoną w tym miejscu tkankę. Wyrazem tego jest zwiększenie napięcia skóry i wygładzenie zmarszczek.
Cena zabiegu od 190 PLN